Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też i wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.

Dnia 6 listopada 2023r. nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków, pikachu oraz wiele innych bajkowych postaci. Nad „bezpieczeństwem czuwała” szeryfka z klas starszych- Judy Hops ze Zwierzogrodu.

Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas 0-3 oraz dwie grupy dzieci z Przedszkola „Leśna Drużyna” w Kamionkach. Klasy 3a i 3b przygotowały na tę okazję przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”.

Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za pomoc w organizacji Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole. Zapraszamy do galerii :)

Dominika Poterska i Barbara Ziminska