W dniach 12-14 czerwca uczniowie klas 7e i 8c wybrali się na trzydniową wycieczkę, by odkrywać skarby Ziemi Kłodzkiej oraz naszych czeskich sąsiadów. Cóż to były za intensywne i pełne wrażeń dni!

W środę już o 7 rano wyruszyliśmy w kierunku Dolnego Śląska, by w południe udać się do Bardo na spływ pontonami po Nysie Kłodzkiej. Nie straszny był nam nurt rzeki czy deszcz ;) Następnie przeszliśmy się na spacer po pobliskim Kłodzku oraz - później, już po zameldowaniu w ośrodku - po Parku Zdrojowym w Lądku Zdrój. 

Drugi dzień ponownie zaczął się dla nas bardzo wcześnie, gdyż naszym miejscem docelowym była Praga, stolica Czech. Na miejscu przywitał nas deszcz, jednak po chwili pogoda znacznie się poprawiła. Zobaczyliśmy Hradczany, Zamek Praski, Katedrę świętego Wita, najbardziej znany symbol Pragi, czyli Most Karola oraz ratusz z zegarem Orloj. Kilka razy roztaczała się też przed nami niesamowita panorama miasta :)

Ostatni dzień naszej wycieczki jednogłośnie okrzyknięty został tym najlepszym :) A wszystko za sprawą wizyty w Dolni Morava, gdzie na początek wjechaliśmy na szczyt góry wyciągiem krzesełkowym, by dalej cieszyć oczy przepięknymi górskimi widokami podczas spaceru Ścieżką w Obłokach. W oddali widzieliśmy Sky Bridge 721 - nasz kolejny punkt do odwiedzenia. Jest to najdłuższy most wiszący dla pieszych na świecie, na którym niejednemu z nas podniósł się poziom adrenaliny we krwi ;) Na zakończenie mieliśmy okazję wrócić na dół ponownie wyciągiem lub torem saneczkowym, na który zdecydowała się większość z nas. 

To był bardzo miło i aktywnie spędzony czas :) 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Natalia Wójkiewicz, Izabela Stypka, Anna Grzybowska i Paulina Wójkiewicz