W dniach 12-14 czerwca br. odbyła się 3 dniowa wycieczka klasy 6a, 6d i 8b do Jarosławca i Słupska.

Pierwszy dzień naszej wycieczki poświęciliśmy na kulturalne doznania. Wizyta w Muzeum Witkacego pozwoliła nam zanurzyć się w surrealistyczny świat twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Podziwianie jego obrazów było niezapomnianym doświadczeniem. Odwiedziliśmy również Muzeum Pomorza Środkowego, gdzie zgłębiliśmy historię i kulturę regionu.

Po przybyciu do Jarosławca i zakwaterowaniu, rozpoczęliśmy naszą przygodę od aktywnego popołudnia na plaży. Uczestnicy wycieczki z radością oddali się zabawom na złocistym piasku, rywalizując w grze plenerowej. Zabawa dostarczyła mnóstwo śmiechu, ale także sprzyjała integracji grupy. Na koniec dnia czekało na nas ognisko z kiełbaskami.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od dawki adrenaliny ? paintball laserowy okazał się nie lada wyzwaniem. Druga grupa relaksowała się na basenie, gdzie nie zabrakło zabaw wodnych. Po południu przyszedł czas na sportowe zmagania na boisku, czyli gry zespołowe, takie jak turniej piłki nożnej, koszykówka, siatkówka, podstawy tenisa ziemnego. Dzień zakończyliśmy tanecznie ? dyskoteka wyłoniła prawdziwych mistrzów tańca :) Wisienką na torcie był wieczorny spacer na plażę i magiczna chwila zachodu słońca.

Ostatniego dnia wędrowaliśmy urokliwymi ulicami Jarosławca i zakątkami leśnymi ? długi spacer w trakcie gry terenowej ?zmęczył? najbardziej wytrwałych. Czas wolny na głównym deptaku miasteczka pozwolił na odzyskanie sił, zakupienie pamiątek, posmakowanie nadmorskich lodów i ? przyszedł czas na drogę powrotną.

Wycieczka do Jarosławca i Słupska była pełna aktywności, integracji i kulturalnych odkryć. Każdy uczestnik z pewnością wrócił do domu z bagażem niezapomnianych wspomnień i nowych przyjaźni. To były trzy dni, które na długo zostaną w naszej pamięci.

Maria Majchrzak, Beata Toboła, Dorota Czerwik, Przemysław Hęćka