W dniach 12-14 czerwca uczniowie klas 7e i 8c wybrali się na trzydniową wycieczkę, by odkrywać skarby Ziemi Kłodzkiej oraz naszych czeskich sąsiadów. Cóż to były za intensywne i pełne wrażeń dni!

Dnia 1.06.2024 na Rynku w Kórniku odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałe muzyczne prezentacje.

Nasza uczennica Pola Rososińska odniosła sukces w IV Wojewódzkim Konkursie Literackim. Pola napisała wiersz, który został nagrodzony w kategorii poezja III miejscem. Konkurs był organizowany przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu.

28 i 29 maja gościliśmy dzieci z Przedszkola Leśna Drużyna w Kamionkach. Podczas wizyty przedszkolaki zapoznały się z zasadami funkcjonowania wypożyczalni i czytelni oraz ze zbiorami biblioteki szkolnej. Zaprezentowano nietypowe książki znajdujące się w naszej bibliotece, które wzbudziły duże zainteresowanie. Dopełnieniem wizyty było głośne czytanie książki pt.: „ Rycerz, który nie chciał walczyć” oraz teatrzyk kamishibai „ O panach palcach”.

Ostatni dzień zwiedzania zaczęliśmy od katedry Św. Pawła, w której oprócz malowniczej kopuły, mogliśmy wejść na najwyższą kondygnację i podziwiać Londyn z góry. Potem nabrzeżem udaliśmy się na Canary Wharf, z którego poszliśmy do Museum of London Docklands. Lunch zjedliśmy na Greenwich Market, po którym udaliśmy się do Maritime Museum. O 17:00 wyruszyliśmy na prom z Dover do Calais.

Dzień zaczęliśmy zwiedzaniem Royal Albert Hall, w którym koncerty dawali m.in. The Beatles, Adele czy Ed Sheeran. Następnie poszliśmy do Science Museum, gdzie największym powodzeniem cieszyła się wystawa Space Exploration. Kolejnym punktem było Natural History Museum, z którego udaliśmy się do Royal Observatory, by obejrzeć Planetarium Show.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy zwiedzaniem The Tower of London, w którym mogliśmy podziwiać klejnoty królewskie oraz zbrojownię. Następnie udaliśmy się na brzeg Tamizy przy Tate Modern, gdzie szukaliśmy skarbów. Po południu zwiedziliśmy The British Museum ze wspaniałą wystawą mumii egipskich i Kamieniem z Rozetty. Dzień zakończyliśmy przejażdżką na London Eye.