19 kwietnia 2023 roku niemal pięćdziesięciu uczniów z klas I-III wzięło udział w Szkolnym Turnieju Szachowym.

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły mieliśmy aż tylu zawodników! :) Cieszy nas to tym bardziej, że gra w szachy w wszechstronny sposób rozwija młode umysły: uczy cierpliwości i poszanowania dla przeciwnika, doskonali logiczne i strategiczne myślenie, wyobraźnię i zdolności krytycznego myślenia, poprawia umiejętności arytmetyczne, wspomaga inteligencję emocjonalną, umiejętności psychospołeczne i odporność na stres.

Emocje były niesamowite, ale cały turniej przebiegł w miłej atmosferze. Rozegrane zostało 5 partii systemem szwajcarskim, w tempie po 10 minut na zawodnika. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Wiktoria Rososińska z klasy 3c, II miejsce uzyskała Antonina Król z klasy 2b, a III miejsce wywalczyła świetną grą Róża Kubsik z klasy 1a. Klasyfikacja chłopców prezentuje się następująco: miejsce I Bruno Bojarojć z klasy 1b, miejsce II Leon Błaszczyk z klasy IId, miejsce III Andrzej Anholcer z klasy 3e.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale. Nagrody te zostały ufundowane przez Rade Rodziców, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Pracę organizatorów wsparły panie Milena Bąkowska-Grześkowiak, Krystyna Łada i Wioletta Rulewicz.

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszej chęci do rozwijania pasji gry w szachy :)

Organizatorzy: Ewa Krysińska i Paulina Wójkiewicz