Dnia 1.06.2024 na Rynku w Kórniku odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałe muzyczne prezentacje.

Andrzej Lizik z klasy 4c przepięknie wprowadził Chopinowską nutę wykonując Preludium tegoż kompozytora. Cóż za dojrzałość muzyczna u tak młodego wykonawcy. Muzyka filmowa do filmu „Nietykalni” to niezapomniana ścieżka dźwiękowa. Takie też było wykonanie na pianinie Stanisława Koczura z klasy 8c, który zaprezentował utwór z tego filmu „Una Mattina” napisany przez Ludovico Einaudi. Aleksander Ludziejewski z klasy 2b debiutował na scenie utworem spopularyzowanym przez Sanah „Jestem Twoją bajką”. Olek niewątpliwie zdobył serca kórnickiej publiczności. Na finał wystąpił nasz niezawodny chórek szkolny. Zaśpiewał brawurowo piosenkę z filmu Akademia Pana Kleksa - „Całkiem nowa bajka”. Wystąpili: Kimberly Krüger, Patrycja Nadlewska, Martyna Tyżyk z klasy 5d; Maja Bednarek, Miłosz Sokołowicz , Julia Stachowiak, Natasza Stokowska z klasy 6a; Helena Frąckowiak, Maja Kruk, Emilia Pisarska z klasy 6b; Nadia Napierała i Michalina Poterska z klasy 6d. Na uwagę zasługuje solowa partia rapu w wykonaniu Miłka.

Wszyscy wykonawcy zaprezentowali się wspaniale. Dziękujemy za piękne dźwięki i emocje, których nam oraz publiczności dostarczyliście.